מדוע צריך ביטוח סיעודי

wheelchairאדם עלול להפוך לחולה סיעודי בעקבות תאונה, מחלה או בשל הזדקנות. כל אחד מהמצבים והאירועים הללו עשוי להפוך אדם שהיה עצמאי בתפקוד או צלול בנפשו, לחולה סיעודי התלוי באחרים בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות כגון רחצה, הלבשה, הליכה וכד', או לתשוש נפש בשל ליקוי קוגניטיבי.

ככל שאנו מזדקנים, כך עולה הסיכוי שנצטרך סיוע בביצוע פעולות יומיומיות. על פי נתונים שפרסם משרד האוצר לפני מספר שנים, 6% מבני 74-65 יהיו מוגבלים בביצוע פעולות יום-יום לעומת 32% מבני 80 ומעלה. אך כאמור לא רק הזקנה עלולה להפוך אדם לסיעודי. גם פגיעה בעקבות תאונת דרכים או תאונת עבודה, או מחלה פתאומית כגון אירוע מוחי או סרטן, עשויות להפוך אדם לחולה סיעודי, הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוגניטיבית.

עלות ממוצעת של טיפול ביתי בחולה סיעודי הינה כ-7,000 ש"ח לחודש. ככל שנדרשת עזרה בהיקפים חריגים או השגחה 24 שעות ביממה העלויות גבוהות יותר. עלות אשפוז במוסד פרטי או בדיור מוגן הינה בין 13,000 ש"ח ל-17,000 ש"ח בממוצע, ואף עשויה לעלות הרבה מעבר לכך. מדי חודש!

הביטוח הסיעודי נועד בדיוק למצבים כאלה, שבהם החולה אינו יכול לתפקד בעצמו וזקוק לעזרה בביצוע פעולות בסיסיות. במקרה שאדם הופך לחולה סיעודי, תגמולי הביטוח המגיעים לו מכוח פוליסת הביטוח, יסייעו במימון הוצאות רבות הכרוכות בצורך בעזרה של מטפל סיעודי, רכישת תרופות ואביזרים שונים או מימון שהות במוסד רפואי, הוצאות שללא הביטוח הסיעודי היו מכלות חסכונות, נכסים או חלילה נופלות על בני המשפחה.

walking-man-512לאחרונה הופסק שיווקם של ביטוחי הסיעוד הפרטיים (בפרט אלה המעניקים פיצוי חודשי לכל החיים). כיום ניתן להצטרף לביטוח סיעודי קולקטיבי במסגרת קופות החולים.

עורך דין מומחה בתביעות סיעוד עומד לרשותכם בכל שאלה בנוגע לתביעות ביטוח סיעודי, בטלפון 050-8766822 או במייל או באמצעות טופס יצירת קשר באתר.