מדוע צריך ביטוח סיעודי

wheelchairאדם עלול להפוך לחולה סיעודי בעקבות תאונה, מחלה או בשל הזדקנות. כל אחד מהמצבים והאירועים הללו עשוי להפוך אדם שהיה עצמאי בתפקוד או צלול בנפשו, לחולה סיעודי התלוי באחרים בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות כגון רחצה, הלבשה, הליכה וכד', או לתשוש נפש בשל ליקוי קוגניטיבי.

ככל שאנו מזדקנים, כך עולה הסיכוי שנצטרך לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. על פי נתונים שפרסם משרד האוצר לפני מספר שנים, 6% מבני 74-65 יהיו מוגבלים בביצוע פעולות יום-יום לעומת 32% מבני 80 ומעלה. אך כאמור לא רק הזקנה עלולה להפוך אדם לסיעודי. גם פגיעה בעקבות תאונת דרכים או תאונת עבודה, או מחלה פתאומית כגון אירוע מוחי או סרטן, עשויות להפוך אדם לחולה סיעודי, הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוגניטיבית.

עלות ממוצעת של טיפול ביתי בחולה סיעודי הינה כ-5,000 ש"ח לחודש. ככל שנדרשת עזרה בהיקפים חריגים או השגחה 24 שעות ביממה העלויות גבוהות יותר. עלות אשפוז במוסד פרטי או בדיור מוגן הינה בין 10,000 ש"ח ל-15,000 ש"ח בממוצע, ובמקרים חריגים עשויה אף להגיע לכ-20,000 ש"ח. מדי חודש!

הביטוח הסיעודי מיועד בדיוק למצבים כאלה, שבהם החולה אינו יכול לתפקד בעצמו וזקוק לעזרה בביצוע פעולות בסיסיות. במקרה שאדם הופך לחולה סיעודי, תגמולי הביטוח המגיעים לו מכוח פוליסת הביטוח, יסייעו במימון הוצאות רבות הכרוכות בצורך בעזרה של מטפל סיעודי, רכישת תרופות ואביזרים שונים או מימון שהות במוסד רפואי, הוצאות שללא הביטוח הסיעודי היו מכלות חסכונות, נכסים או חלילה נופלות על בני המשפחה.

walking-man-512ביטוח סיעודי ניתן לרכוש ישירות מחברת ביטוח, או באמצעות סוכן ביטוח, וכן ניתן להצטרף לביטוח סיעודי קולקטיבי, כיום במסגרת קופות החולים (בעבר ניתן היה להצטרף לביטוח סיעוד קולקטיבי גם דרך ארגונים כגון מקום עבודה, ארגון נכי צה"ל וכד'. בעקבות הוראות המפקח על הביטוח בוטלה אפשרות זו כמעט לחלוטין). סכום תגמולי הביטוח תלוי בסכום הפרמיה (דמי הביטוח) שתשולם לחברת הביטוח מדי חודש. ככל שיבקש המבוטח לרכוש סכומי ביטוח גבוהים יותר כך יידרש לשלם פרמיה גבוהה יותר. כמו כן, ככל שהמבוטח יצטרף בגיל מבוגר יותר לביטוח הסיעודי, כך תעלה גם הפרמיה שיידרש לשלם מדי חודש. על כן מומלץ לרכוש ביטוח סיעודי בגיל צעיר, ולא רק בגלל שניתן להפוך לחולה סיעודי גם בעקבות תאונה או מחלה שעלולות להתרחש בגיל צעיר.

עורך דין סיעוד עומד לרשותכם בכל שאלה בנוגע לתביעות ביטוח סיעודי, בטלפון 050-8766822 או במייל או באמצעות טופס יצירת קשר באתר.